Šumavská ulice v Domažlicích už opět slouží řidičům i chodcům. Stavbaři po necelých dvou měsících dokončili kompletní rekonstrukci úseku od Křížku po křižovatku s Haltravskou ulicí a ve středu 24. června dílo oficiálně předali městu.
Snížené obrubníky i nové osvětlení
Obyvatelé se dočkali nového povrchu vozovky, opravených chodníků a modernějšího veřejného osvětlení. Velkým plusem pro maminky s kočárky nebo hůře se pohybující lidi jsou pak nově snížené obrubníky, které usnadňují bezbariérový pohyb.
Během stavebních prací, které odstartovaly 27. dubna, došlo nad rámec plánu také k opravě poškozených šoupat k vodovodním přípojkám. Celá akce vyšla na zhruba 2,7 milionu korun bez DPH.
Drobné vady zmizí do deseti dnů
„Při převzetí bylo upozorněno na drobné vady a nedodělky, které budou odstraněny nejpozději do deseti dnů. To podstatné ale je, že dílo je jako celek v dobré kvalitě a ulice tak může být otevřena pro běžný provoz,“ konstatoval starosta města Stanislav Antoš.
Starosta nakonec poděkoval všem zapojeným subjektům. „Díky firmě za odvedené dílo, kolegům za radnice za zajištění akce a obyvatelům ulice za trpělivost,“ doplnil.





