Podchod pod železniční tratí v plzeňské ulici U Prazdroje prošel plánovanou obnovou. Stavební práce, které měla na starosti Správa veřejného statku města Plzně, skončily v průběhu června. Za opravu frekventovaného pěšího tahu město zaplatilo celkem 571 tisíc korun s DPH.
Prostor podchodů v Plzni patřil dlouhodobě mezi problematická místa, která lákala vandaly a odrazovala chodce svým vzhledem. „Podchod byl nepřívětivým místem. Provedli jsme sanaci stropu, vyčistili posprejované zdi, sjednotili nátěr. Plzeňské dopravní podniky, které mají na starosti veřejné osvětlení, pak opravily nefunkční světla. Věřím, že nyní bude tento prostor pro chodce příjemnější,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar, do jehož gesce spadá Správa veřejného statku města Plzně (SVS MP), jež měla opravu podchodu na starosti.




