sady pětatřicátníků

Konec ostudy v centru Plzně: Sady Pětatřicátníků čeká šokující proměna! Kam zmizí staré kiosky?

Už v pondělí 11. května se jedno z nejrušnějších míst v Plzni promění v jedno velké staveniště. Zapomeňte na nevzhledné stánky a betonovou šeď – jižní část sadů Pětatřicátníků čeká revoluce za 25 milionů korun, která do centra přinese zeleň i na místech, kde byste ji nečekali. Zjistěte, kudy od pondělí neprojdete, kde už nezaparkujete a jak se do srpna změní tvář města k nepoznání!

Sady Pětatřicátníků čeká proměna. Zmizí staré stánky, nahradí je zeleň

Nevzhledné billboardy a zastaralé stánky v jižní části sadů Pětatřicátníků brzy nahradí moderní architektura a bohatá zeleň. Město Plzeň v březnu 2026 zahajuje rozsáhlou revitalizaci jednoho ze svých nejrušnějších uzlů. Cílem je vytvořit reprezentativní a funkční prostor, kterému budou dominovat zelené střechy, nové platany a chytré hospodaření s dešťovou vodou.

Reklama